MMS – kus on nende laste isad?

Ma tavaliselt avalikult ei röögata. Sel korral aga küll.

Ekspress otsis üles emad, kes ravisid oma lapsi mürgise MMSi lahusega.”

Esimene mõte oli: kus on nende laste isad? Lastel ju on isad ka, eks?

Kogu selles MMSi teemas on seni olnud löögi all üksnes emad. Emad, kes mürgitavad oma lapsi. Lollid emad. Aga kus isad on? Kas vastutus lapse heaolu eest pole mitte mõlemal vanemal võrdselt? Kus nende mürgitatud laste isad on ja miks nemad kuidagi laste mürgitamise eest vastutusele pole võetud?

Olgu. Jätkame. Tuleb välja, et ajakirjanik pöördus siiski ka ühe isa poole, kes “absoluutselt ei teadnud”, et naine lastele lahust annab. “Minu naine on ses mõttes rumal, et ta ei guugeldanud ega otsinud mingit infot selle lahuse kohta”.(..)“Kurat, tundub, et noortel emadel on palju aega, mis nad muud pargis jalutades ikka omavahel räägivad, kui et kuidas lapsi tervena hoida. Perearstisüsteem on meil täiesti tuksis, ma saan tegelikult aru, miks emad niimoodi kõrvalt abi otsivad. Eks kõik on meeleheitel – laps käib paar päeva lasteaias, jälle haige. Kõik hakkavad mingit väljapääsu otsima.”

Aga kus siis isad on, kui emad haiget last kantseldades meelt heidavad ja “hakkavad mingit väljapääsu otsima”? Kuhu kulub nende isade aeg, tähelepanu ja mis saab nende vastutusest?

Mina ei ole nõus, et isad ei vastuta. Vastutus lapse heaolu eest on ühine. Kumbki lapsevanem ei saa oma isiklikku vastutust teisele anda või delegeerida. Jah, üks vanem võib delegeerida teisele tegelemise lapsega, võib mitte osaleda lapsega seonduva üle otsustamises, võib mitte haigevoodi kõrval last trööstida, võib mitte käia lapsega arsti juures, võib mitte jääda haige lapsega haiguslehele, võib isegi teadlikult jätta lapse ravi üle otsustamise õiguse inimesele, keda ta just eriti otsustusvõimeliseks või pädevaks ei pea (hoidku, et peab seda teist lausa rumalaks!), aga VASTUTUS lapse heaolu eest jääb ikkagi mõlemale vanemale alles.

Kui need emad on meie meelest lollid ja vastutustundetud, siis on nende kõrval ka täpselt sama lollid ja vastutustundetud isad.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Mis ema sa selline oled?

Kuidas on pet peeve eesti keeles?  Üks pisike asi, mis mind häirib ja sellel häirimisel ei ole mingit head põhjust…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
  • Ostukorvis pole tooteid.