Meist

To see the Aside click here.To hide the Aside click here.

Üldkontakt:

info@feministeerium.ee 

Kui tahad konkreetse inimesega ühendust võtta, siis kirjuta eesnimi@feministeerium.ee.

Kollektiivi liikmete nimed leiad altpoolt.

Feministeeriumi kontor asub Telliskivi 60a/3 majas, 4. korrusel.

Kontorisse tulles tuleb fonolukul valida number 71 ja vajutada telefonimärki. 

Juunis ja augustis oleme teisipäeviti avatud vahemikus 12–18 ja kolmapäeviti vahemikus 16–19.

Juulis oleme suletud.

Feministeerium teenib oma maad ja rahvast. Meie ambitsioon on olla moraalne majakas ja nõtke feministlik mull. Loome sildasid, põletame neid ka. 

Feministeeriumi hääl on sõltumatu. Töötame selle nimel, et Eestist saaks postpatriarhaat ja et feministlikul kogukonnal oleks oma tuba. Meile on oluline lillaroosa läga, kirg, nüansirikkus, katsetamine ja tugev argument. Võtame oma tööd tõsiselt, puhkust ja mängu ka. Ning jumaldame fakte! 

Meil on toredad külalisautorid, tõlkijad ja -illustraatorid (2019. aastal oli neid 61!) ja ootame väga kaastöid. Eriti ootame päevakajalisi lugusid, aga teretulnud on kõik feministlikku vaatenurka avavad tekstid ja pildid, kuulugu need poliitika, kultuuri või “naisteka” valdkonda. Meie eesmärk on pakkuda hästi argumenteeritud arvamuste mitmekesisust, mitte ühte kitsast vaatenurka (õiget feminismi). Kirjutada võib nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Toimetus jätab endale õiguse valida, millised kaastööd avaldatakse. Küsimuste, ettepanekute, teemavihjete või kaastööpakkumiste korral kirjuta meie üldmeilile. Vastame viie tööpäeva jooksul. Selgitustaotlustele ja märgukirjadele 30 päeva jooksul. 

 

Aet Kuusik

Aet Kuusik on Feministeeriumi toimetaja. Ta on keeleinimene – toimetanud raamatuid ja muid tekste, aga teinud käe valgeks ka dramaturgina, osalenud Tallinna Ladyfesti korraldamises ja Woolfi foorumi esimestes sammudes. Talle pakub muu hulgas erilist huvi queer-perspektiiv, ebavõrdsuse ja võimusuhete koosmõju, samuti loomade õigused. Aedi eeskuju on ta kass, kellel on tähelepanuväärne omadus mitte kunagi tühja rapsida.

 

Kadi Viik

Kadi Viik on Feministeeriumi toimetaja. Ta on ka päris ministeeriumis töötanud, kuid DIY-ministeeriumis on lõbusam. Riigiteataja on siiski siiani üks ta enimkülastatud lehekülgi. Ta rõõmustab, kui inimesed võtavad ise oma elud kätte, kui poliitika neile jalgu jääb, näiteks oma kooselusid registreerides.

 

Nele Laos

Nele Laos on Feministeeriumi projektijuht ja uudiskirja koostaja. Erialalt on ta kultuurikorraldaja ja Tallinna Ülikooli sotsioloogia magistrant, südames vasakfeminist ja aktivist. Ta on osalenud Ladyfest Tallinna kultuurifestivali korraldamises ning on korraldanud Tallinna feministliku foorumi (TALFF).

 

 

Tanja Muravskaja

Tanja Muravskaja on Feministeeriumi venekeelse lehe toimetaja. Ta on kunstnik, kes töötab kontseptuaalse fotoportree võtmes. Ta on õppinud ajakirjandust Tallinna Ülikoolis ja töötanud toimetajana ja ajakirjanikuna Ajakirjade Kirjastuses. Tanjal on fotograafia bakalauruse ja visuaalse kunsti magistri kraad, ta töötab kaasaegse interdistsiplinaarse kunstnikuna ja osaleb näitustel nii Eestis kui ka välismaal.