Meist

Feministeerium menetleb ühiskonda feministlikust perspektiivist, naljaga ja naljata.

Feministeerium on sõltumatu feministlik veebiväljaanne. Meil on toredad külalisautorid, tõlkijad ja -illustraatorid (2019. aastal oli neid 61!) ja ootame väga kaastöid. Eriti ootame päevakajalisi lugusid, aga teretulnud on kõik feministlikku vaatenurka avavad tekstid ja pildid, kuulugu need poliitika, kultuuri või “naisteka” valdkonda. Meie eesmärk on pakkuda hästi argumenteeritud arvamuste mitmekesisust, mitte ühte kitsast vaatenurka (õiget feminismi). Kirjutada võib nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Toimetus jätab endale õiguse valida, millised kaastööd avaldatakse. 

Kontakt

Huvi korral võta toimetusega ühendust aadressil info@feministeerium.ee. Kui tahad konkreetse toimetajaga ühendust võtta, siis kirjuta eesnimi@feministeerium.ee. Toimetajate nimed leiad altpoolt. Küsimuste, ettepanekute, teemavihjete või kaastööpakkumiste korral kirjuta meie üldmeilile info@feministeerium.ee. Vastame viie tööpäeva jooksul. Selgitustaotlustele ja märgukirjadele 30 päeva jooksul.

Kontor

Soovid Feministeeriumi raamaturiiuliga tutvuda või teiste feministidega teetassi taga plaani pidada? Vajad kohta, kus oma grupiga koosolekut pidada? Tahad korraldada väiksemale grupile feministlikku üritust? Kirjuta oma sooviga nele@feministeerium.ee ja leiame võimaluse.

Igal kolmapäeval avame uksed vahemikus 16–19 ja ootame lugejaid ja sõpru enda juurde külla teed jooma ja raamatuid sirvima. Kui sa tahad vabatahtlikuna aidata meil kolmapäeviti avatud kontorit pidada, siis kirjuta oma sooviga nele@feministeerium.ee.

Feministeeriumi kontor asub Telliskivi 60a/3 majas, 4. korrusel. Kontorisse tulles tuleb fonolukul valida number 71.

 

Aet Kuusik

Aet Kuusik on Feministeeriumi toimetaja. Ta on keeleinimene – toimetanud raamatuid ja muid tekste, aga teinud käe valgeks ka dramaturgina, osalenud Tallinna Ladyfesti korraldamises ja Woolfi foorumi esimestes sammudes. Talle pakub muu hulgas erilist huvi queer-perspektiiv, ebavõrdsuse ja võimusuhete koosmõju, samuti loomade õigused. Aedi eeskuju on ta kass, kellel on tähelepanuväärne omadus mitte kunagi tühja rapsida.

 

Kadi Viik

Kadi Viik on Feministeeriumi toimetaja. Ta on ka päris ministeeriumis töötanud, kuid DIY-ministeeriumis on lõbusam. Riigiteataja on siiski siiani üks ta enimkülastatud lehekülgi. Ta rõõmustab, kui inimesed võtavad ise oma elud kätte, kui poliitika neile jalgu jääb, näiteks oma kooselusid registreerides.

 

Nele Laos

Nele Laos on Feministeeriumi projektijuht ja uudiskirja koostaja. Erialalt on ta kultuurikorraldaja ja Tallinna Ülikooli sotsioloogia magistrant, südames vasakfeminist ja aktivist. Ta on osalenud Ladyfest Tallinna kultuurifestivali korraldamises.

 

 

Tanja Muravskaja

Tanja Muravskaja on Feministeeriumi venekeelse lehe toimetaja. Ta on kunstnik, kes töötab kontseptuaalse fotoportree võtmes. Ta on õppinud ajakirjandust Tallinna Ülikoolis ja töötanud toimetajana ja ajakirjanikuna Ajakirjade Kirjastuses. Tanjal on fotograafia bakalauruse ja visuaalse kunsti magistri kraad, ta töötab kaasaegse interdistsiplinaarse kunstnikuna ja osaleb näitustel nii Eestis kui ka välismaal.