Kunstnik Jarõna Ilo müüb oksjonil loomingu Ukraina sisepõgenike heaks

Jarõna Ilo joonistus

Kolmapäeval, 4. märtsil, kell 19.00 müüb kunstnik ja feminist Jarõna Ilo oma loomingut heategevuslikul oksjonil Tallinna Kunstihoones. Müüki tuleb 65 söejoonistust alghinnaga 200€ ja tulud annetatakse MTÜ Mondo abil Ukrainasse Luhanski oblasti sisepõgenikele toidu- ning meditsiiniabiks. 

Non Liver, 2009, kunstnik: Jarõna Ilo
Non Liver, 2009, kunstnik: Jarõna Ilo

Jarõna Ilo sündis 1955. aastal Kiievis, omandas kunstihariduse sealses Tööstusgraafika Tehnikumis, Praha Filmiakadeemias ning Eesti Kunstiakadeemias (lõpetas 1981). Ilo on õpetanud joonistamist Eesti Kunstiakadeemias, Vanalinna Hariduskolleegiumis, Viljandi Kultuuriakadeemias ja Austraalia Rahvuslikus Ülikoolis Canberras. Ta on illustreerinud mitmeid raamatuid, tuntuimad neist Carlo Collondi “Pinocchio ehk Puunuku seiklused” (1989) ning Piia Ausmanni “Tähtsad asjad” (2008). Kahtlemata on Jarõna Ilo üks asjatundlikumaid ja virtuoossemaid joonistajaid eesti kunstimaastikul.

Rahu Lugu, 2015, kunstnik: Jarõna Ilo
Rahu Lugu, 2015, kunstnik: Jarõna Ilo

“Miljonite inimese elu on segi paisatud – ja seda 21. sajandi Euroopas. Kuigi mugavalt televiisori ees võib tunduda, et Ukraina sõda on meie jaoks justkui võõras mure, peaksime endilt küsima, mida meie üksikisikutena saaksime teha, et abivajajaid aidata,” nendib Ilo ja jätkab, “Igaüks saab aidata  kasutades omaenda oskuseid – mina kunstnikuna nägin võimalust pakkuda oma loomingut heategevuseks, et toetada sõjapidamises kannatada saanud tsiviilisikuid.” Jarõna Ilo loomingut on iseloomustatud mänguna suurtel paberiformaatidel esemete ja objektide rakurssidega. Ta võimendab üldise foonil üksikut ja vastupidi, süüvides võrdselt detaili ja tervikusse. Jarõna Ilo on meditatiivne kunstnik, kes mõtleb kõigepealt teose oma peas välja ja seejärel paneb selle paberile. Ilo piltide ees seistes tuleb aeg maha võtta ja mõelda lõpuni mõtted, mida ei saa kunagi ületähtsustada.

Changes of the Shape, 2009, kunstnik: Jarõna Ilo
Changes of the Shape, 2009, kunstnik: Jarõna Ilo

Ukraina konflikt puudutab otseselt enam kui 5 miljoni inimese igapäevast elu, kellest ligi miljon on tänaseks oma kodudest lahkunud. MTÜ Mondo on tegutsenud humanitaarabi vallas aastast 2007 ning Ukraina sisepõgenike toetamist alustas Mondo sügisel Ukraina heaks! kampaania raames. Mondo töötab Ukrainas koostöös kohaliku partneri Vostok SOSiga ning lähetab ka oma töötajaid abi kohale toimetama. Oksjonitulude eest on plaanis toetada Luhanski oblasti haiglaid ravimitega ning konfliktile jalgu jäänud inimesi toidupakkidega.

Oksjoni läbiviimisel on abiks Jarõna Ilot esindav galerii Haus.

Lisainfo Mondo humanitaarabitegevuste kohta: https://www.ukrainaheaks.ee/sisepogenike-toetamine-luhanski-oblastis

Täiendavat lisainfo oksjoni kohta leiate peatselt www.cca.ee

Oksjon sünnib Jarõna Ilo koostöös Tallinna Kunstihoone, Mondo, Haus galerii, Nancy Nakamura Ideederiiuli, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Valge Kuubiga.

Küsi lisa:
Kadi Estland +37256482665
kadiestland@gmail.com

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Mis ema sa selline oled?

Kuidas on pet peeve eesti keeles?  Üks pisike asi, mis mind häirib ja sellel häirimisel ei ole mingit head põhjust…

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
  • Ostukorvis pole tooteid.