Feminism Eesti Vikipeediasse!

Foto: Tim Green “House of Knowledge, a sculpture by Jaume Plensa” / Flickr, Creative Commons

Aktivistide grupp kutsub muutma Vikipeediat feministlikumaks.

Alustuseks on kõik feminismi- ja vikihuvilised oodatud seminarile „Vikipeedia artiklite koostamine”, mis toimub 22. aprillil kell 18.15 Tartu ülikooli sotsiaalteaduskonna arvutiklassis (Lossi 36-116). Seminaril annab MTÜ Wikimedia Eesti liige Teele Vaalma praktilise väljaõppe, kuidas vikikeskkonda artikleid luua ja milliseid võimalusi Vikipeedia pakub. Seminar on esimene samm feministliku vikikeskkonna loomiseks, kuhu iga teemast huvitatu saab enda nägemuse järgi lisada vajaliku artikli.

Ürituse idee tekkis Facebooki feministliku grupi “Virginia Woolf Sind Ei Karda” kaudu. Nimelt on gruppi nii mõnigi kord sattunud inimesi, kelle jaoks on feminismi mõttevooluga seotud sõnade-terminite sisu segane. Temaatiline vikikeskkond aitaks selgust luua ja teemaga tutvuda. Samuti võiks see muutuda platvormiks, mis aitab defineerida mõisteid ja sõnastada teooriaid ning ärgitab mõtisklema ja arutlema – kõik teooriad pole ju kivisse raiutud.

Seminaris õpitakse kasutama vikikeskkonda praktiliste ülesannete kaudu – õppe sisu ongi ühe Vikipeedia artikli koostamine spetsialisti juhendamisel. Katusteema on feminism, kõik muu aga valikuline. Täpsema teema või defineeritava mõiste võib ise valida, samas on ka korraldajad teemasid ja viiteid varunud, mida kasutada saab. Muu hulgas selgitatakse, kuidas artikleid koostades plagiaati ja autoriõiguste rikkumist vältida. Lõplik eesmärk on eestikeelse feminismiteemalise vikikeskkonna loomine.

Seminar toimub kahes osas: esimene osa, „Vikipeedia artiklite koostamine” keskendub praktilisele tööle, teine osa „Feminism kui katusteooria” (aeg ja koht on selgumisel) aitab feminismi mõttestikku avada.

Facebooki sündmus on siin.

0
FacebookTwitterEmail

Toeta meid!

Sinu annetus aitab Feministeeriumit töös hoida — algatada uusi projekte, tasuda kaaskirjutajatele ja arendada kohalikku feministlikku mõtet.

Anneta

Loe ka

Hoia end meie tegemistega kursis

Feministeeriumi uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Loe eelmisi uudiskirju siit.

Ostukorv
  • Ostukorvis pole tooteid.